Dette ugens outfit kan findes på Louise fra bloggen ”Fashionista by Nature”. En blanding af hygge & rock´n´roll – en meget spændende kombination
Dette ugens outfit er en god kombination af vamset hygge & rå accessories – en kombination jeg personligt finder meget spændende.
Den vamsede sweater fungerer godt som en slags overgangsjakke, derudover kan den også bruges udover f.eks. en læderjakke for ekstra varme. Den afspejler det der lidt komfortable hygge look, som man gerne vil opnå, uden at det ser for stylet ud.
- Og de rå accessories i form af tasken, støvlerne med lidt hæl & det tilfældigt henkastede tørklæde – giver dette look lidt ekstra!
Man kan med fordel købe strikken en størrelse større end normalt, for at opnå det henkastede look. Og når man nu sparer lidt ved at købe ting på udsalg, som f.eks. denne strik – kan man godt forkæle sig selv med dette lækre tørklæde fra Alexander McQueen
– se det som en god investering!
Få Louises stil:
- Sort wrap kjole fra LOVE: 288.-
- Strik fra H&M: 99.-
- Sko fra Bianco: 599.-
- Tights fra H&M: 19.-
- Tørklæde fra Alexander McQueen: 1485.-
- Taske fra Dixie: 299.-
Se flere af Louises outfits her
